iamb4b728x90px

Baner 7 Kamko

 

golbalux2

 

 

GOLBALUX4

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który został ustanowiony w 2011 r. dzięki złożonemu w 2010 r. prezydenckiemu projektowi ustawy śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Kim byli żołnierze niezłomni i dlaczego każdy powinien ich znać? Byli to ludzie, którzy tworzyli polskie powojenne podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne. Ruch partyzancki, którego celem było przeciwdziałanie sowietyzacji Polski, walcząc ze służbami bezpieczeństwa ZSRR. Często ponosili najwyższą ofiarę – własnego życia.

Żołnierze wyklęci to bohaterowie godni naśladowania, gdyż nawet poddawani przez bezpiekę okrutnym torturom nie zdradzili Polski, byli jej wierni do końca. Dzięki ich heroizmowi żyjemy w wolnym kraju. Warto też wspomnieć, że wielu żołnierzy wyklętych do dzisiaj nie doczekało się godnego pochówku, gdyż ich ciał nigdy nie odnaleziono.

Wyklety film

Wiadomości Lubelskie

 • Bogdanka Arka poznała półfinałowego rywala

  Nowy Tydzień – tygodnik lokalny 17 17, 2024 | 23:57

  Dziś wieczorem siatkarze Bogdanki Arka Chełm dowiedzieli się, kto będzie ich kolejnym przeciwnikiem w walce o awans do PlusLigi. W najbliższą sobotę (20 kwietnia) o 20.30 w hali MOSiR przy ul. Granicznej w Chełmie nasza drużyna w pierwszym meczu półfinałów[…]

 • Nieszpory dla ministrantów i lektorów w Seminarium Duchownym 18.04.2024

  Archidiecezja Lubelska 17 17, 2024 | 23:04

  Nieszpory dla ministrantów i lektorów w Seminarium Duchownym 18.04.2024 Duszpasterze Liturgicznej Służb Ołtarza wraz z wychowawcami i alumnami Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie zapraszają, w roku szkolnym i akademicki 2023/2024, ministrantów starszych (od 7 klasy szkoły podstawowej) i lektorów wraz ze swoimi księżmi duszpasterzami [czytaj dalej]

 • Dotacje wypłacane prywatnym przedszkolom i szkole w 2024 roku

  17 17, 2024 | 14:59

  Dotacje wypłacane prywatnym przedszkolom i szkole w 2024 roku W związku z ogłoszeniem ustawy budżetowej na 2024 roku, niniejszym informuję, co następuje:1) w budżecie Miasta Biłgoraja na 2024 rok zabezpieczono środki na dotacje oświatowe w łącznej wysokości: 18 208 859,00 zł. Dotacje będą przekazywane następującym podmiotom:przedszkolom publicznym:Publiczne Przedszkole Językowe Akademia[…]

 • Tomasovia – Kryształ Werbkowice. Transmisja live!

  Tomaszów Lubelski: dobre strony naszego miasta 17 17, 2024 | 11:00

  Początek godz. 17:00

 • Hejnał Zamojski

  17 17, 2024 | 08:09

  Hejnał Zamojski Chlubą naszego miasta jest odgrywany od wielu stuleci w trzy strony świata hejnał zamojski.Obecny hejnał, kompozycji Aleksandra Bryka, wykonywany jest przez trębacza z wieży ratusza od 1984 roku, w południe, w sezonie letnim.Od tego czasu hejnalistami w Zamościu byli: pan[…]

 • Wiosenne food trucki w Lublinie

  koziolek.pl 16 16, 2024 | 12:09

  Start „streetfoodowego” sezonu w Lublinie! Witamy wiosnę z food truckami! Oryginalny burger, belgijskie frytki, a może danie z dalekiej Tajlandii? […]Artykuł Wiosenne food trucki w Lublinie pochodzi z serwisu koziolek.pl.

 • Uwaga! Oszuści mogą podszywać się pod Narodowy Fundusz Zdrowia

  Tomaszowski Portal Informacyjny 16 16, 2024 | 11:50

  W Internecie pojawiły się fałszywe strony, które łudząco przypominają oficjalny serwis internetowy Narodowego Funduszu Zdrowia. Oszuści mogą podszywać się podArtykuł Uwaga! Oszuści mogą podszywać się pod Narodowy Fundusz Zdrowia pochodzi z serwisu Tomaszowski Portal Informacyjny.

 • Murem za Wnukiem!

  Nowy Kurier Zamojski 14 14, 2024 | 19:15

  Murem za Wnukiem Rankiem 13 kwietnia, na Rynku Wielkim odbył się briefing prasowy z udziałem samorządowców z Lubelszczyzny i Posła Przemysława Czarnka. Murem za prezydentem Andrzejem Wnukiem, przed zbliżającą się II turą wyborów samorządowych, stanęli m.in. Poseł Przemysław Czarnek, marszałkowie[…]

 • Wirtualny Spacer po Chełmie

  Chełmski Ośrodek Informacji Turystycznej 30 30, 2024 | 12:33

  Zapraszamy na wirtualny spacer po ChełmieArtykuł Wirtualny Spacer po Chełmie pochodzi z serwisu Chełmski Ośrodek Informacji Turystycznej.

 • Jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami interpersonalnymi w miejscu pracy?

  RSS News bilgorajska.pl 01 1, 1970 | 01:00

  Konflikty są nieodłączoną częścią naszego życia. Dlatego tak ważne pozostaje rozwijanie umiejętności interpersonalnych, które pozwolą na radzenie sobie nawet w trudnych sytuacjach. Podstawą pozostaje przy tym przestrzeganie zasad prawidłowej komunikacji. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach interpersonalnych w zakładzie pracy.

 Banner reklamowy 5
 Banner reklamowy 4