iamb4b728x90px

Baner 7 Kamko

 

golbalux2

 

 

GOLBALUX4

Zdrowie

Zdumiewające jest to, że spośród wszystkich składników znajdujących się w żywej komórce, woda występuje w największych ilościach - jej zawartość waha się w granicach 70-98%. Podobnie, około 75% powierzchni naszej planety pokrywa woda. U noworodka woda stanowi 75-80%, u osoby w średnim wieku 60%, a u osoby powyżej 70-tego roku życia tylko 50%. Woda jest niezbędnym składnikiem wszelkich płynów ustrojowych żywych organizmów.

Celem opracowania „Dlaczego warto i należy pić wodę alkaliczną?” jest przedstawienie informacji, poglądów, opinii i wniosków autora  opartych na jego wiedzy, osobistych doświadczeniach, a także na wynikach prac badawczych z zakresu medycyny oraz odżywiania publikowanych przez specjalistów na całym świecie. Nie może być więc utożsamiana z poradami  lekarskimi i nie może zastąpić konsultacji z lekarzem. Autor i wydawca nie odpowiadają za skutki, bezpośrednie i pośrednie,  wynikłe z działań podjętych przez czytelnika. Każdy organizm reaguje inaczej, jego poziom tolerancji jest odpowiednio różny. Właśnie dlatego warto zasięgnąć porady kompetentnych w danej dziedzinie lekarzy,  zanim wykorzysta się sugerowane w opracowaniu zalecenia. Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być powielana  ani rozpowszechniana za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych bez uprzedniego wyrażenia zgody przez właściciela praw.

Na podstawie artykułu Dr hab. n. farm. Ilony Kaczmarczyk-Sedlak

Alkaliczne wody mineralne,  przeznaczone są  do codziennego spożycia. Systematyczne  spożycie takiej wody może przyczynić się do zachowania zdrowia, dobrego samopoczucia i odpowiedniej kondycji.

Zalety wody alkalicznej

Niedoceniony element leczenia przewlekłej choroby nerek

Franciszek KOKOT1

Lidia HYLA-KLEKOT2

Igor ŁONIEWSKI3 

1 Katedra i Klinika Nefrologii, Endokrynologii i Chorób Przemiany Materii Kierownik: prof. dr hab. n. med. Andrzej Więcek

Chorzowskie Centrum Pediatrii i Onkologii w Chorzowie, Kierownik: dr n. med. Grzegorz Spyrka Sanum Polska Sp. z o.o. ul. Kurza Stopka 5/C 70-535 Szczecin

Problem kliniczny czy moda na zakwaszenie?

Alkala  N ( wodorowęglan sodu)

Badania

Wiadomości Lubelskie

 Banner reklamowy 5
 Banner reklamowy 4