iamb4b728x90px

Baner 7 Kamko

 

golbalux2

 

Pierwszego maja 2020r. obchodzimy „Święto Pracy”. W Polsce od 1950r. jest to święto państwowe. Piątek 1 maja jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Święto Pracy znane było od 1989 roku na całym świecie.

Jest to międzynarodowe święto klasy robotniczej. W tym dniu wielu z nas myśli o odpoczynku. Większość sklepów jest zamknięta a turystyka, hotelarstwo i gastronomia jest dodatkowo sparaliżowana przez aktualne zakazy.

 

1 maja 2020

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej[edytuj] Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004, obchodzone między świętami 1 maja (zwanym Świętem Pracy) i 3 maja (Świętem Narodowym 3 Maja). Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

2 maja

Konstytucja 3 maja. 3 dzień maja to rocznica uchwalenia Konstytucji. W dobie epidemii koronawirusa możemy spędzić czas z rodziną oglądając uroczystości w telewizji. Od 1971 roku ta druga po amerykańskiej konstytucji zapisała się w historii jako nieudana. Konstytucja stała się fundamentem naszego Państwa na długie lata rozbiorów.

Konstytucja 3 maja zostanie zapamiętana jako pierwsza w nowożytnej Europie. Można powiedzieć, że dała nadzieje na wolność i poczucie odpowiedzialności za swój kraj wszystkim rodakom.

Konstytucja Stanów Zjednoczonych funkcjonuje od 1787 roku i jest ciągłym aktem prawnym oraz wzorem ustawy dla wszystkich Państw. Konstytucja III RP obowiązuje od 1997 roku.

Konstytucja 3 maja

W dniu 3 maja obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Najświętsza Maryja Panna Królowa Korony Polskiej. Witraż w Katedrze Łacińskiej we Lwowie, miejscu ślubów króla Jana Kazimierza. Źródło: Wikipedia.

3 maja 2020

Wiadomości Lubelskie